Rankas sukirto jau per verslo misiją Švedijoje

2017-11-24

Įžengti į Skandinavijos baldų ir medienos rinką vienas didžiausių interjero apdailos (plokščių ir stalviršių) bei baldinės furnitūros distributorius „Termopalas“ mėgina jau antrus metus. Pernai įmonės atstovai dalyvavo „Versli Lietuvos“ organizuotoje verslo misijoje Norvegijoje ir parsivežė naudingų kontaktų, kurie pamažu vystosi ilgalaikių ir tvarių verslo santykių link. Šiemet spalio 19-20 d.  „Termopalas“ su „Versli Lietuva“ vyko į verslo misiją Švedijoje.

Klientams „Termopalas“ siūlo platų asortimentą medžiagų, skirtų vidaus apdailai ir baldų gamybai, o užsakovui pageidaujant gali viską pagaminti pagal individualius brėžinius. Pagrindinis įmonės produktas yra stalviršiai ir laminuotos medžio drožlių plokštės baldams, kuriuos rinktis galima iš gausios medžiagos pasiūlos ir plačios spalvų paletės.

„Derybos su švedų klientu buvo labai kokybiškos. Užsakovas tiksliai žinojo, ko jam reikia, yra ne kartą lankęsis Lietuvoje, todėl puikiai pažįsta mūsų rinką. Taigi verslo susitikimas praėjo labai sklandžiai ir iš karto sutarėme dėl bandomosios partijos siuntimo į Švediją“, – sakė „Termopalas“ eksporto vadybininkas Aurimas Sadauskas. Anot jo, ši bandomoji siunta yra vienas iš kelių žingsnių, siekiant plėsti partnerių ratą Švedijoje.

Švedijos rinka yra prioritetinė Lietuvos medienos ir baldų sektoriaus įmonėms, o verslo misija yra vienas iš būdų skatinti sektoriaus eksportą. Anot „Termopalo“ eksporto vadybininko  Aurimo Sadausko, baldų gamintojus Švedija vilioja dėl didžiulio potencialo. „Švedų perkamoji galia nuosekliai auga ir jie pakankamai dažnai keičia baldus. Be to, kai esi gerai pasiruošęs ir turi tinkamą pasiūlymą, su švedais nesudėtinga bendrauti, pristatyti savo produktą, derėtis ir susitarti“, – pasakojo A. Sadauskas.

Jis taip pat pažymėjo, kad rinka paranki ir dėl nedidelio atstumo. „Užsakymą paruošti gali penktadienį, o pirmadienį klientas jau gaus siuntą“, – sakė A. Sadauskas.  

Iš viso verslo misijoje Stokholme dalyvavo šešios Lietuvos įmonės: „Termopalas“, „Medis“, „Emko“, „Clemence Richard“, „Ulmas“, „Ivo ir ko“. Įmonėms buvo surengta per 40 individualių susitikimų su potencialiais partneriais. Švedija yra didžiausia Lietuvos baldų gamintojų eksporto rinka, pernai baldų eksporto apyvarta augo 6 proc. iki 286,8 mln. eurų. Pagal produktus, dominavo medinių baldų ir jų dalių eksportas (daugiau nei 56 proc.), sėdimųjų baldų su mediniais karkasais eksportas (27 proc.).

Verslo misijos ir dalyvavimas tarptautinėse parodose yra vieni efektyviausių būdų siekiant plėsti savo veiklą užsienyje. Užmegzti partnerystę su užsienio verslininkais galima ir registruojantis „Versli Lietuva“ administruojamoje Eksportuotojų duomenų bazėje. Tai nemokamas įrankis, skirtas užsienio kompanijoms, ieškančioms patikimų partnerių Lietuvoje.


Daugiau informacijos šia tema

Martynas Prievelis
Martynas Prievelis
Grupės vadovas

Informacinės ir ryšių technologijos | Elektronikos pramonė | Lazerinės technologijos ir optinė įranga


Toliau skaitykite

Jordanų verslininkams lietuviška įmonė į akį krito iš karto
Jordanų verslininkams lietuviška įmonė į akį krito iš karto
2018-06-30

Logistikos bendrovė „Arijus“ vos per porą mėnesių nuo Jordanijos verslininkų vizito įvykdė pirmąjį užsakymą ir tikisi tolesnio ilgalaikio bendradarbiavimo.

Lazerių pasaulį užkariaujantys lietuviai kuria produktą, padėsiantį kovoti su vėžiu
Lazerių pasaulį užkariaujantys lietuviai kuria produktą, padėsiantį kovoti su vėžiu
2018-06-14

Jau šeštus metus skaičiuojantis mažų lazerių startuolis „Integrated Optics“ planuoja netrukus savo produktų spektrą padidinti trečdaliu, o rudenį žada pristatyti naują projektą, kurio tikslas – kurti lazerį, padėsiantį nustatyti, kaip vaistai veikia vėžio ląsteles. Apie šią naujieną startuolio vadovas Evaldas Pabrėža kalbės rugsėjo 26-27 d. Vilniuje vyksiančiame didžiausiame Baltijos šalyse gyvybės mokslų forume „Life Sciences Baltics“.