Vienas kelių eksportui – dalyvavimas tarptautiniuose viešuosiuose pirkimuose

2020-06-02
Vienas kelių eksportui – dalyvavimas tarptautiniuose viešuosiuose pirkimuose

Ieškodamos naujų verslo partnerių ar eksporto krypčių, Lietuvos įmonės dalyvauja tarptautinėse parodose, vyksta į vizitus, tačiau vis dar reta įmonė išnaudoja tarptautinius viešuosius pirkimus. Europoje kiekvienais metais tarptautinių viešųjų pirkimų biudžetas siekia daugiau kaip 2,5 mlrd. eurų, tačiau Lietuvos įmonės juose dalyvauja vangiai. „Versli Lietuva“ antrus metus kviečia Lietuvos verslą dalyvauti specialioje programoje, išmokti profesionaliai dalyvauti tarptautiniuose viešuosiuose pirkimuose ir išplėsti savo eksporto galimybes.

„Dalyvavimas viešuosiuose pirkimuose yra geras būdas atrasti naujų potencialių partnerių, kurie jau turi susiformavusį poreikį tam tikroms prekėms ar paslaugoms įsigyti. Taip pat tai proga pajausti, ko reikia užsienio rinkoms, kokių unikalių sprendimų trūksta. Tad tai ne tik atveria kelią į naujas rinkas, bet ir padeda suprasti, kokių sprendimų Lietuvos įmonės gali pasiūlyti kitoms šalims“,  –  teigia Daina Kleponė, VšĮ „Versli Lietuva“ generalinė direktorė.

Pirmojoje „Verslios Lietuvos“ kuruojamoje Lietuvos verslo dalyvavimo tarptautiniuose viešuosiuose pirkimuose skatinimo programoje 2019 metais dalyvavo 48 Lietuvos įmonės iš baldų, maisto ir gėrimų, inžinerijos, IT paslaugų, vaistų pramonės ir biotechnologijų bei mokslinių instrumentų ir elektronikos sektorių. Programos laikotarpiu buvo laimėti viešieji pirkimai, kurių bendra vertė siekia virš 2,4 mln. Eurų, taip pat rasti potencialūs partneriai, įmonės įtrauktos į potencialių tiekėjų sąrašus. Programos metu įmonės sudalyvavo 185 viešuosiuose pirkimuose.

„Po pirmosios programos atliktoje įmonių apklausoje identifikavome, kad Lietuvos eksportuojančios įmonės baiminasi dalyvauti viešuosiuose pirkimuose dėl kompetencijų ir patirties trūkumo. Taip pat pastebėjome, kad šis patirties trūkumas stabdė įmones aktyviai dalyvauti programoje bei išnaudoti visas joje suteiktas tarptautinių pardavimų galimybes. Tai įvertinę, šiais metais dalyvių skaičių sumažinome daugiau nei dvigubai ir daugiau dėmesio skirsime individualiam įmonių konsultavimui, didesnei pagalbai kiekvienai įmonei teikiant pasiūlymus. Kaip ir ankstesniais metais, atrinksime įmones, kurios turi didžiausią potencialą laimėti tarptautinius viešuosius pirkimus, bet šio pardavimų kanalo neišnaudoja dėl patirties ir kompetencijų stokos“, – teigia D. Kleponė.

Atrinktoms įmonėms bus suteikiama prieiga prie tarptautinių viešųjų pirkimų duomenų bazės „Orbidal“, jos gaus   reikiamų dokumentų šablonus, kiekvienai įmonei bus sudaromas individualus mokymų planas bei teikiamos individualios konsultacijos. Įmonių atranka jau prasidėjo ir vyksta iki birželio 23 dienos.

Pagal „Orbidal“ pateiktus analitinius duomenis, didžioji dalis (18 proc.) viešųjų pirkimų yra aktualūs Lietuvos medicinos priemonių gamintojams ir tiekėjams, 13 proc. – finansų sektoriui, 12 proc. – paslaugų sektoriui, 9 proc. – informacinių technologijų sektoriui.

Viešųjų pirkimų platforma „Orbidal“ apjungia ir vienoje vietoje pateikia aktualius viešuosius pirkimus iš daugiau nei 120 tarptautinių šaltinių. „Orbidal“ kasdien teikia prieigą prie daugiau nei 20 000 vykstančių konkursų. Ši platforma padeda ne tik rasti tinkamus konkursus, bet ir juos įvertinti, tinkamai parengti pasiūlymą, taip padidinant pirkimo laimėjimo tikimybę.

Daugiau apie programą skaitykite čia

Daugiau apie programos pristatomąjį renginį skaitykite čia

Toliau skaitykite

Kaip pasiruošti, kad verslo paroda atneštų geriausių rezultatų
Kaip pasiruošti, kad verslo paroda atneštų geriausių rezultatų
2020-06-11

Verslo parodos yra vienas iš būdų, kaip užmegzti šiltą kontaktą su potencialiais partneriais ir praplėsti eksporto kryptis. Nors dėl COVID-19 pandemijos visos tarptautinės verslo parodos yra atšauktos arba nukeltos, tačiau ateityje norint pasiekti geriausių rezultatų, pasiruošimo joms nukelti nevertėtų. Dvejus metus trukusios eksporto lyderių programos „Sparnai“ dalyviai aplankė 24 tarptautines verslo parodas ir dalinasi 4 patarimais, kokius namų darbus svarbu atlikti prieš parodą.

Iniciatyva „Verslas prieš COVID-19“: tiekėjų ir gamintojų sąraše jau daugiau nei 200 įmonių
Iniciatyva „Verslas prieš COVID-19“: tiekėjų ir gamintojų sąraše jau daugiau nei 200 įmonių
2020-05-18

Pandemijos akivaizdoje visų valstybių verslai bei įstaigos pradėjo ieškoti sprendimų, kaip prisidėti prie greitesnio COVID-19 suvaldymo. Neišimtis ir Lietuva – eksportą ir verslumą Lietuvoje skatinanti agentūra „Versli Lietuva“ operatyviai mobilizavosi ir ėmėsi iniciatyvos „Verslas prieš COVID-19“, kuri skirta koordinuoti Lietuvos įmonių galimybes tiekti ir gaminti asmens apsaugos priemones (AAP). Įstaigos sudarytame įmonių, gaminančių ar teikiančių AAP, sąraše yra daugiau nei 200 Lietuvos įmonių, iš kurių net 30 proc. yra gamintojos, galinčios tiekti savo pagamintas AAP.