Lietuvos verslo forumas Japonijoje: aktyvus susidomėjimas dvišale ekonomine partneryste

2019-10-23
Lietuvos verslo forumas Japonijoje: aktyvus susidomėjimas dvišale ekonomine partneryste

Šią savaitę Japonijos imperatoriaus inauguracijos proga šalyje viešintį Lietuvos prezidentą Gitaną Nausėdą lydi gausi „Verslios Lietuvos“ drauge su partneriais organizuojama verslo misija. Spalio 23 d. Tokijuje įvykusiame Lietuvos-Japonijos verslo forume dalyvavo 26 įmonės iš Lietuvos, o verslo partnerystėmis su Lietuva domėjosi 58 Japonijos bendrovės. Forumo metu pasirašyti du svarbūs Japonijos ir Lietuvos bendradarbiavimo memorandumai – energetikos ir informacinių technologijų srityje.

„Tai buvo pirmasis šalies Prezidento dalyvavimas verslo forume, kuris susilaukė didžiulio dėmesio tiek iš Lietuvos, tiek Japonijos įmonių pusės. Dalyvaujančių įmonių skaičius šiame verslo forume buvo rekordinis iš visų mūsų organizuotų verslo misijų užsienyje šiais metais. Labai tikimės, kad ir sėkmės atvejų taip pat turėsime daugiau nei įprastai. Tiesa, žengimo į Japonijos rinką kelias verslui nėra lengvas ir greitas, tačiau turint stiprų politinį palaikymą verslui yra kur kas paprasčiau. Kai kuriose šalyse, ypač Rytuose, valstybės vadovų palaikymas verslui gali atidaryti daug durų. Labai džiaugiuosi, kad Prezidento asmenyje jau turime didelį palaikymą ir visas galimybes padaryti didelį proveržį“, –  sako Daina Kleponė, „Verslios Lietuvos“ generalinė.

Pasak jos, pastaruoju metu japonai itin aktyviai domisi Baltijos šalimis, verslo partnerystėmis ir investicijomis į augančias Lietuvos aukštųjų technologijų bendroves.  Tad šiame forume buvo daug kalbama apie platų bendradarbiavimą ir konkrečius veiksmus – konferencijoje pasirašyti du svarbūs susitarimai, o po oficialios dalies vykusiuose verslo susitikimuose (angl. B2B) kai kurios įmonės jau sutarė dėl bandomųjų partijų išsiuntimo.

Konferencijoje pasirašyti du svarbūs Japonijos ir Lietuvos bendradarbiavimo memorandumai – energetikos (tarp Lietuvos energetikos ministerijos ir Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministerijos) ir informacinių technologijų (tarp informacinių technologijų asociacijų).

Verslo forume dalyvavo 26 įmonės iš Lietuvos, atstovaujančios maisto pramonės, gamybos, transporto, informacinių technologijų, logistikos sritims, lazerių pramonei.

Forumą organizavo keturios institucijos: Japonijos verslo federacija „Keidanren“, Japonijos prekybos skatinimo organizacija JETRO, Lietuvos eksporto ir verslumo skatinimo agentūra „Versli Lietuva“ ir Lietuvos pramonininkų konfederacija.

Toliau skaitykite

Marijampolėje veiklą pradeda jau septintasis bendradarbystės centras „Spiečius“
Marijampolėje veiklą pradeda jau septintasis bendradarbystės centras „Spiečius“
2019-11-08

Siekiant didinti verslumą Lietuvos regionuose, padėti vietiniams verslams kurtis ir augti, „Versli Lietuva“ šiais metais atidarė jau paskutinį planuotą bendradarbystės centrą „Spiečius“. Šį kartą duris jis atvėrė Marijampolėje, iš viso šiemet skirtinguose Lietuvos regionuose atidaryti trys nauji „Spiečiai“, o visoje Lietuvoje jų jau – septyni.

Lietuvos eksportuotojai atsiveriančią Kinijos rinką užkariauja parodoje „China International Import Expo 2019”
Lietuvos eksportuotojai atsiveriančią Kinijos rinką užkariauja parodoje „China International Import Expo 2019”
2019-11-06

Eksporto į Kiniją kelią Lietuvos įmonės grindžia antrus metus dalyvaudamos vienoje didžiausių ir geidžiamiausių pasaulio rinkų vyksiančioje parodoje „China International Import Expo 2019”. Net dvejose nacionaliniuose stenduose 16 įmonių iš Lietuvos lapkričio 5-10 dienomis siekia išsiskirti kinų itin gerai vertinama lietuviškų prekių kokybe ir maksimaliai išnaudoti šalies, kuri pradėjo aktyviai plėsti savo prekybos ryšius su pasauliu, galimybes.