Lietuvos skaitmeninių inovacijų sprendimai pristatomi Vokietijoje

2019-10-22
Lietuvos skaitmeninių inovacijų sprendimai pristatomi Vokietijoje

Šiandien Berlyne prasidėjusioje naujausių skaitmeninimo sprendimų viešajam sektoriui, miestams ir savivaldybėms parodoje „Smart Country Convention“ ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis pristato Lietuvos iniciatyvas, įgyvendinamas kuriant skaitmenines inovacijas, ir dalijasi patirtimi, kaip skaitmeninti paslaugas viešajame sektoriuje.

„Lietuva yra viena iš geriausią skaitmeninimo infrastruktūrą turinčių valstybių ir viena labiausiai per pastaruosius 5 metus pažengusių šalių skaitmeninimo srityje. Lietuvoje  daugiau nei 90 proc. viešųjų paslaugų prieinamos internetu ir naudojamos kaip savaime suprantamos, o lietuviai užima pirmą vietą ES interneto naudojimo srityje. Elektroninės valdžios paslaugomis naudojasi daugiau kaip 80 proc. piliečių, o verslo rodikliai dar geresni: šis skaičius siekia 97 proc. Todėl dabar Lietuvos tikslas yra jau nebe elektroninės, bet skaitmenintos viešosios paslaugos. Siekiame tapti skaitmenine valstybe, kurios pagrindas – universali duomenų platforma, sudaranti galimybes kurti paslaugas ne tik valdžios institucijoms, bet ir verslui, o kartu ir plačiajai visuomenei“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras Elijus Čivilis.

Pasak jo, Lietuvos viešasis sektorius ne tik aktyviai skaitmenina paslaugas, bet ir ieško būdų dar labiau paskatinti inovacijas. Vienas tokių pavyzdžių – šių metų liepos mėnesį pradėta įgyvendinti iniciatyva „GovTech LAB“, kviečianti visuomenę ir startuolius teikti pasiūlymų, kaip spręsti tam tikras viešojo sektoriaus problemas.

„Tai rodo valstybės atvirumą naujoms, nestandartinėms idėjoms, kurios dabar yra taikomos tik privačiame sektoriuje. Ši iniciatyva neabejotinai padės viešajam sektoriui būti dar inovatyvesniam ir pradėti eksperimentuoti su naujausiais  technologiniais sprendimais, siekiant greitai reaguoti į naujas tendencijas ir galimybes“, – sako E. Čivilis.

Lietuva kaip pažangi skaitmeninių sprendimų valstybė buvo pasirinkta spalio 22–24 dienomis Berlyne vykstančios  parodos „Smart Country Convention“ šalis partnerė, tad Lietuvos informacinių technologijų sektorius čia sulauks ypatingo dėmesio: bus pristatyti plačiai naudojami Lietuvos įmonių sukurti IT sprendimai ir skaitmeninės inovacijos, ypač daug dėmesio skiriama administravimo ir viešųjų paslaugų skaitmeninimo sprendimams.

Parodos metu vykstančioje konferencijoje Lietuvos atstovai dalysis savo patirtimi – skaitys pranešimus ir dalyvaus diskusijose, kuriuose bus akcentuojami Lietuvos įmonių kuriami išmaniųjų miestų, elektroninės valdžios ir kibernetinio saugumo sprendimai.

Nacionaliniame Lietuvos stende drauge su „Versli Lietuva“ ir klasteriu „Digital Lithuania“ prisistatys šios IT įmonės: „Xplicity”, „Baltic Amadeus”,  „Telesoftas”, „Iraida”, „Agmis”, „Scale3C”, „Meinart”, „SBS Group”, „Dokobit“, „Lematics“, „Eylean”, „Išmani ateitis”, „Tamo”, „Digitouch“, „Sponge“.

Pagal Šveicarijos tarptautinio vadybos instituto IMD skaičiuojamą pasaulinį konkurencingumo indeksą Lietuva užimą 1-ą vietą vertinant skaitmeninių ir technologinių įgūdžių aspektu, o vertinant ryšių technologijų aspektu – 4-ąją vietą.

„Verslios Lietuvos“ duomenimis, dėl išvystytos infrastruktūros ir skaitmeninio raštingumo Lietuvos IRT sektorius augo sparčiausiai iš visų ekonomikos sektorių. Per pastaruosius penkerius metus jis augo apie 70 proc., bendras Lietuvos ekonomikos sektorių augimas vidutiniškai siekė apie 17 proc., o 2018 metais šio sektoriaus pardavimas užsienio rinkose ūgtelėjo beveik 14 procentų.

Toliau skaitykite

Verslo misijų nauda: gyvų susitikimų metu bendradarbiavimas užsimezga greičiau
Verslo misijų nauda: gyvų susitikimų metu bendradarbiavimas užsimezga greičiau
2019-12-05

Eksporto partnerystės užmezgimui yra svarbus gyvas kontaktas, nes susitikimai su potencialiais partneriais padidina tikimybę, kad užsimezgęs kontaktas virs į kontraktą.  Todėl viena iš eksporto skatinimo priemonių, kurią taiko „Versli Lietuva“  – išvykstamųjų verslo misijų organizavimas. Spalio 23-24 dienomis organizuota verslo misija į Japoniją ir ten vykęs  Lietuvos – Japonijos verslo forumas Lietuvos įmonėms tapo atspirties tašku tiek naujų partnerysčių pradžiai, tiek ir seniai prasidėjusio bendradarbiavimo atnaujinimui.

Lietuvos eksportuotojai atsiveriančią Kinijos rinką užkariauja parodoje „China International Import Expo 2019”
Lietuvos eksportuotojai atsiveriančią Kinijos rinką užkariauja parodoje „China International Import Expo 2019”
2019-11-06

Eksporto į Kiniją kelią Lietuvos įmonės grindžia antrus metus dalyvaudamos vienoje didžiausių ir geidžiamiausių pasaulio rinkų vyksiančioje parodoje „China International Import Expo 2019”. Net dvejose nacionaliniuose stenduose 16 įmonių iš Lietuvos lapkričio 5-10 dienomis siekia išsiskirti kinų itin gerai vertinama lietuviškų prekių kokybe ir maksimaliai išnaudoti šalies, kuri pradėjo aktyviai plėsti savo prekybos ryšius su pasauliu, galimybes.