Dėl 100 000 Eur investicijos konkurse „Startup Fair Pitch Battle“ varžysis 40 didžiausią potencialą turinčių startuolių

2021-05-27
Dėl 100 000 Eur investicijos konkurse „Startup Fair Pitch Battle“ varžysis 40 didžiausią potencialą turinčių startuolių

Birželio 3-4 dienomis tarptautinio startuolių konkurso „Startup Fair Pitch Battle“ metu Lietuva taps ne tik pagrindine startuolių, bet ir investuotojų iš 8 šalių susitikimo, naujų partnerysčių bei ryšių atnaujinimo vieta. Šiame renginio „Startup Fair. Recharge 2021“ startuolių konkurse dalyvaus 40 pirmąją atranką praėjusių startuolių iš 17 šalių, o investuotojai bus nusiteikę rimtai žvalgytis investavimo galimybių.

Pretendentų norinčių laimėti konkursą „Startup Fair Pitch Battle“ ratas platus ir konkurencingas: nuo inovatyvių sprendimų medicinos ir maisto pramonei iki išmaniųjų sprendimų, skirtų edukacijos ir rinkodaros sritims. Iš 111 pateiktų paraiškų komisija atrinko 40 inovatyviausių ir įdomiausių verslo idėjų. Komisijos narių nuomone, jos turi didžiausią potencialą išaugti į klestinčius verslus, kurie turėtų pasisekimą globaliu mastu. Renginio organizatoriai neslepia džiugesio kiekvienais metais sulaukdami vis gausesnio startuolių paraiškų skaičiaus.

„Organizuodami jau 9-tą iš eilės tarptautinį startuolių renginį „Startup Fair“, sulaukiame vis didesnio Lietuvos ir užsienio startuolių susidomėjimo ir noro dalyvauti renginio metu organizuojamose startuolių pasirodymų kovose „Startup Fair Pitch Battle“. Džiaugiamės, kad nesutrukdė net sudėtingi metai ir karantinas – sulaukėme daugybės startuolių paraiškų iš Lietuvos ir užsienio šalių, norinčių savo inovatyvias idėjas ir verslus pristatyti renginio metu. Vertinimo komisijos atrinkti startuoliai prisistatys renginio metu ir varžysis dėl galimybės gauti 100 000 Eur investiciją, kurią yra numatę investuoti Lietuvos verslo angelų tinklas „LitBAN“ ir „CoInvest Capital“ bei kitų partnerių prizų“, – sako Roberta Rudokienė, „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

Savo sėkmę išbandyti ir norą dalyvauti „Startup Fair Pitch Battle“ kovoje išreiškė startuoliai iš 17 šalių: Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Singapūro, Jungtinės Karalystės, Portugalijos, Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Armėnijos, Baltarusijos, Nigerijos, Pakistano, Irano, Baltarusija ir Graikijos.

Konkurso komisija vertino startuolių verslo idėjas, sprendžiamas problemas, kaip jų sprendimai ir inovatyvios idėjos atitinka esamus rinkos poreikius, verslo modelius bei komandų sudėtį. Jie įvertino, kurie startuoliai yra verčiausi dėmesio ir kurie galės žengti į sekantį, itin svarbų etapą – galimybę pristatyti savo inovatyvaus verslo idėją prieš renginio auditoriją, komisiją ir galbūt net gauti investiciją.

„Startup Fair Pitch Battle“ pusfinalyje besirungiantys startuoliai prisistatymo kovoje turės 3 minutes laiko pristatyti savo inovatyvų produktą ar paslaugą. Po šios kovos vertinimo komisija atrinks geriausius, kuriems bus suteikta teisė rungtis finale antrąją renginio dieną.

Visi startuolių pristatymai vyks gyvai arba nuotoliniu būdu, tiesioginės transliacijos metu, pirmąją renginio dieną. Renginio antrą dieną vyks finalinė kova, kurioje atkakliai varžysis 10 startuolių. Inovatyvių verslų prisistatymo kovas stebėti gali visi norintys, ne tik atvykstant gyvai, bet ir nuotolinės transliacijos metu, specialioje renginio platformoje „Talque“ ir renginio socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Startup Fair“.

Konkurso dalyviai turės galimybę pristatyti savo inovatyvius verslus renginio žiūrovams ir tarptautinei ekspertų komisijai bei laimėti 100 000 Eur investiciją, kurią įsteigė Lietuvos verslo angelų tinklas „LitBAN“ kartu su „CoInvest Capital“. Taip pat piniginius prizus teisinėms paslaugoms įsteigė verslo teisės advokatų kontora „Triniti Jurex”, o oficialus AWS (Amazon Web Services) partneris „Cloudvisor“ trims konkurso startuoliams padovanos debesų kompiuterijos paslaugų nemokamų kreditų, kurių kiekvieno vertė bus 5000 USD.

Renginyje „Startup Fair. Recharge 2021” startuoliai taip pat galės registruotis į tiesioginius susitikimus su Lietuvos ir užsienio investuotojais. Kiekvienais metais šią galimybę išbando vis daugiau startuolių, šiais metais inovatyvių verslų kūrėjai ir vėl turės progą išbandyti savo derybinius sugebėjimus renginio metu. Dalyvauti startuolių ir investuotojų susitikimuose bus itin paprasta, startuoliai norintys susitikti su investuotojais visų pirma turi užsiregistruoti į renginį ir gavus specialų pakvietimą prisijungti prie platformos „Talque”, kviesti investuotojus susitikti ir rezervuoti jų laiką. Inovatyvūs verslai, kurie domisi galimybe susitikti su investuotojais gali registruotis susitikimams jau dabar.

Apie renginį:

Inovatyvių verslų konkursas „Pitch Battle“ yra didžiausio Baltijos šalyse startuolių renginio „Startup Fair: Recharge 2021“ dalis, kurį jau 9 metus iš eilės Lietuvoje organizuoja „Verslios Lietuvos“ startuolių ekosistemos plėtros fasilitatorius „Startup Lithuania“. Dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos, šiais metais dviejų dienų renginys vyks birželio 3-4 d. ir, jei bus palankios aplinkybės, bus organizuojamas hibridiniu formatu, kai ribotas dalyvių skaičius turės galimybę renginyje dalyvauti gyvai „Vilnius Tech Park“ lauko erdvėse, o visas renginys visiems bus nemokamai transliuojamas internete, specialioje renginio platformoje bei renginio Facebook paskyroje „Startup Fair“. Daugiau informacijos apie renginį „Startup Fair: Recharge“ ir renginio programą: www.startupfair.lt

Toliau skaitykite

Rekordiniai metai startuoliams: per pirmąjį 2021 m. pusmetį pritraukta rekordinė investicijų suma – 311 mln. Eur, pardavimai augo 110 proc.
Rekordiniai metai startuoliams: per pirmąjį 2021 m. pusmetį pritraukta rekordinė investicijų suma – 311 mln. Eur, pardavimai augo 110 proc.
2021-08-06

Šiais metais Lietuvos startuoliai turi kuo didžiuotis, per pirmąjį 2021 m. pusmetį pritrauktos rekordinės lėšos – daugiau nei 311 mln. Eur investicijų iš užsienio ir Lietuvos investicinių fondų, o net 61 proc. Lietuvos startuolių apyvarta augo daugiau nei dvigubai. Tai leidžia optimistiškai prognozuoti ir antrąjį metų pusm

Kauno kolegija pasiūlys naują pasirenkamąjį studijų modulį, paremtą „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programa „Startup guide“
Kauno kolegija pasiūlys naują pasirenkamąjį studijų modulį, paremtą „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programa „Startup guide“
2021-07-21

Šiuolaikiniame pasaulyje inovacijos atlieka labai svarbų vaidmenį organizacijoms, siekiančioms išspręsti kritines problemas, išlikti konkurencingoms rinkoje ir prisidėti prie ekonomikos augimo. Vadovaudamiesi dabartinėmis tendencijomis, universitetai taip pat turi prisitaikyti prie nuolat besikeičiančių visuomenės poreikių ir siūlyti į inovacijas orientuotą studijų medžiagą, kad išliktų konkurencingi ir aktualūs. Todėl nuo šiol Kauno kolegijos Verslo fakultetas siūlys naują pasirenkamąjį studijų modulį „Nuo idėjos iki verslo“ ir kvies studentus mokytis kurti inovatyvius verslus. Naujasis modulis remsis praėjusiais metais išleisto ir nuolat atnaujinamo „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programos Startup guide medžiaga.

„Tikiu, kad Kauno kolegijos ir „Startup Lithuania“ partnerystė bei bendri projektai paskatins jaunus žmones žengti į verslo pasaulį. Neturime jokių kiekybinių tikslų kurdami šį partnerystės tiltą. Pagrindinis organizacijų partnerystės tikslas – skatinti jaunimo domėjimąsi naujomis verslo galimybėmis, teikti jiems kokybišką ir aktualią informaciją bei stiprinti jų pasitikėjimą savimi. Daugelis žmonių, prieš pradėdami savo verslą, abejoja savimi ir klausia: „Ar turėčiau pradėti?“. Nuoširdžiai tikiuosi, kad ateityje turėsime dar daug galimybių dirbti prie bendrų projektų ir padėti žmonėms rasti atsakymą į šį klausimą“, – sakė Dalia Ilevičienė, Kauno kolegijos Verslo fakulteto dekanė.

Laisvai pasirenkamas modulis

Sujungus Kauno kolegijos patyrusio akademinio personalo žinias ir geriausias praktikas bei „Startup Guide“ pre-akceleravimo programos medžiagą, studentams bus suteikta unikali galimybė studijuoti inovatyvų pasirenkamąjį modulį.

Šis modulis bus skirtas versliems ir novatoriškiems jauniems žmonėms. Jiems bus suteikta laisvė kurti, išbandyti ir plėtoti savo idėjas bei jas pristatyti. Pagrindinis modulio tikslas bus suteikti mokiniams galimybę išmokti, kaip generuoti kūrybiškas verslo idėjas arba kaip patobulinti jau turimą verslo idėją. Modulio metu mokiniai taip pat susipažins su pagrindiniais rinkodaros elementais, kaip pristatyti verslo idėją ir supras verslą, kaip vientisą sistemą.

Informacija vienoje vietoje

Svarbu rasti būdų ir metodų, kaip pritraukti studentus ir pateikti jiems aktualiausią medžiagą, kuri sudaro inovatyvaus verslo kūrimo pagrindus. Šiame modulyje studentai ras daug įvairių mokymosi formų ir medžiagos, kuri padės jiems tobulėti.

Verslo fakulteto lektorė, daktarė Rasa Bartkutė pasidalino, kad „Startup Guide“ pre-akceleravimo programa susidomėjo ketindama atnaujinti modulį, kuomet pastebėjo, koks puikus ryšys tarp visų modulio „Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programos „Startup Guide“ sudedamųjų dalių – medžiagos, temų ir praktinių užduočių. „Čia, vienoje platformoje, mokiniai gali apžvelgti sėkmės istorijas, iš čia pateiktos informacijos suprasti, kad ne tik idėja, kaip „tobula idėja“, yra svarbi rinkai ir potencialiems investuotojams. Galės suprasti, kad rinkai reikia šviežių idėjų su tikslingu vystymo ir įgyvendinimo planu, suvokiant realias naujų verslo idėjų vystymo sąnaudas. Ir svarbiausia: kaip sukurti vertės pasiūlymą klientams, visuomenei bei rinkai“.

„Startup Lithuania“ pre-akceleravimo programos „Startup Guide“ pagalba studentai taip pat sužinos, kaip patobulinti turimą idėją ir sukurti jai vertės pasiūlymą, kaip pasirinkti tinkamą verslo modelį, pasirinkti rinkas, kurioms skirtas produktas. Potencialūs kūrėjai taip pat išmoks metodų, kaip išbandyti kuriamą produktą su potencialiais klientais ir partneriais, kaip pritraukti investicijas ir plėsti verslą į kitas rinkas.

„Vertiname partnerystes, kurios prisideda prie visuomenės ugdymo ir skatina žmones kurti inovatyvius verslus. Džiaugiamės, kad Kauno kolegija nusprendė sukurti studijų modulį, paremtą mūsų „Startup Guide“ pre-akceleravimo programa, kuris supažindins studentus su inovatyvaus verslo kūrimo specifika. Tikime, kad šis bendradarbiavimas sukurs ne tik gražią partnerystę, bet ir reikšmingai prisidės prie naujų globalių ir inovatyvių verslų skaičiaus augimo Lietuvoje“, – dalijosi Roberta Rudokienė, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

O daugiau apie „Startup Guide“ programą sužinoti galite čia.