Patarimai norintiems atidaryti kavinę ar restoraną

2017-12-14

Maitinimo įstaigos yra viena populiariausių verslo sričių, kasmet sulaukiame didelio kiekio klausimų apie šią sritį. Nors ši sritis yra geidžiama, tačiau prieš pradedant veiklą, svarbu įvertinti tam tikrus niuansus.

Reikalavimai verslui. Maitinimo sritis yra gana kontroliuojama, kadangi tai susiję su žmogaus sveikata – visas pateikiamas maistas turi būti kokybiškas, laikomas tinkamomis sąlygomis ir tvarkomas pagal reikalavimus. Tad renkantis patalpas verslui, svarbu atsižvelgti, ar pasirinktos patalpos atitinka reikalavimus planuojamai veiklai, ar bus pakankamai erdvės reikiamiems įrenginiams pastatyti. Pavyzdžiui, jei verslas bus nedidelis, maistas bus tik pašildomas, tai patalpos gali būti nedidelės. Jei planuojate tiekti didelį spektrą maisto produktų, svarbu atsižvelgti į reikalavimus skirtingo maisto tvarkymui. Tad prieš renkantis patalpas svarbu įvertinti, kokios apimties bus gamyba, kokių įrenginių reikės bei pasikonsultuoti su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba dėl visų reikalavimų atitikimo. Daugiau reikalavimų apie maitinimo verslą rasite elektroninėje atmintinėje.

Meniu sudarymas. Sudarant meniu, neperkraukite jo patiekalais. Geriau turėti mažiau, bet kokybiškus. Taip užtikrinsite patiekalų šviežumą, kokybę bei patiems klientams bus lengviau išsirinkti. Galite meniu keisti dažniau, kad atėję lojalūs klientai galėtų išmėginti naujų patiekalų. Taip užtikrinsite nuolatinį klientų srautą.

Kas yra Jūsų klientas. Kurdami restoraną įsivertinkite, kas bus Jūsų klientas. Tai galite padaryti įvertindami restorano lokaciją. Jei Jūsų restoranas yra arti verslo centrų, biurų, tikėtina, kad pietų metu turėsite didelę paklausą ir vertėtų siūlyti atskirą dienos meniu. Dažnai klientai per pietus nori gauti skanų maistą ir ilgai neužtrukti restorane. Jei Jūsų restoranas yra naujame rajone, tikėtina, kad Jūsų klientai gali būti asmenys su vaikais, jaunos šeimos. Tad išskirkite atskirą erdvę vaikams su žaislais ar sugalvokite kitą būdą, kaip užimti vaikus. Taip pat į menių įtraukite pasiūlymus vaikams. Jei vieta bus patraukli, draugiška vaikams, šeimos savaitgalio vakarais galės apsilankyti pas Jus bei gerai praleisti laiką. Jei Jūsų restoranas yra centre, tikriausiai didesnis žmonių srautas bus darbo dienos vakarais bei savaitgaliais. Kliento įpročių supratimas padės ne tik geriau atitikti jo poreikius, bet ir planuoti produktų kiekius, personalo tvarkaraštį.

Toliau skaitykite

Patalpų paskirties keitimas masažo paslaugoms teikti
2017-12-27

Turime kitos paskirties patalpas. Kol buvo nuomojamos langų pardavėjams viskas tiko. Jei norime nuomoti masažo veiklai, ar reiktų keisti patalpų paskirtį. Koks būtų procesas?

Vokietijos vaikiškų drabužių rinka: kaip tapti jos dalimi
2017-12-27

Sveiki, keletą kartų savo lėšomis dalyvavome tarptautinėse parodose, kur pristatėme savo vaikiškų drabužių prekės ženklą. Mūsų tikslas yra Vokietijos rinka, tačiau kol kas gauname pavienius užsakymus, nesiseka užmegzti nuolatinių santykių su keliais ilgalaikiais klientais. Ką darome ne taip?