Rankas sukirto jau per verslo misiją Švedijoje

2017-11-24

Įžengti į Skandinavijos baldų ir medienos rinką vienas didžiausių interjero apdailos (plokščių ir stalviršių) bei baldinės furnitūros distributorius „Termopalas“ mėgina jau antrus metus. Pernai įmonės atstovai dalyvavo „Versli Lietuvos“ organizuotoje verslo misijoje Norvegijoje ir parsivežė naudingų kontaktų, kurie pamažu vystosi ilgalaikių ir tvarių verslo santykių link. Šiemet spalio 19-20 d.  „Termopalas“ su „Versli Lietuva“ vyko į verslo misiją Švedijoje.

Klientams „Termopalas“ siūlo platų asortimentą medžiagų, skirtų vidaus apdailai ir baldų gamybai, o užsakovui pageidaujant gali viską pagaminti pagal individualius brėžinius. Pagrindinis įmonės produktas yra stalviršiai ir laminuotos medžio drožlių plokštės baldams, kuriuos rinktis galima iš gausios medžiagos pasiūlos ir plačios spalvų paletės.

„Derybos su švedų klientu buvo labai kokybiškos. Užsakovas tiksliai žinojo, ko jam reikia, yra ne kartą lankęsis Lietuvoje, todėl puikiai pažįsta mūsų rinką. Taigi verslo susitikimas praėjo labai sklandžiai ir iš karto sutarėme dėl bandomosios partijos siuntimo į Švediją“, – sakė „Termopalas“ eksporto vadybininkas Aurimas Sadauskas. Anot jo, ši bandomoji siunta yra vienas iš kelių žingsnių, siekiant plėsti partnerių ratą Švedijoje.

Švedijos rinka yra prioritetinė Lietuvos medienos ir baldų sektoriaus įmonėms, o verslo misija yra vienas iš būdų skatinti sektoriaus eksportą. Anot „Termopalo“ eksporto vadybininko  Aurimo Sadausko, baldų gamintojus Švedija vilioja dėl didžiulio potencialo. „Švedų perkamoji galia nuosekliai auga ir jie pakankamai dažnai keičia baldus. Be to, kai esi gerai pasiruošęs ir turi tinkamą pasiūlymą, su švedais nesudėtinga bendrauti, pristatyti savo produktą, derėtis ir susitarti“, – pasakojo A. Sadauskas.

Jis taip pat pažymėjo, kad rinka paranki ir dėl nedidelio atstumo. „Užsakymą paruošti gali penktadienį, o pirmadienį klientas jau gaus siuntą“, – sakė A. Sadauskas.  

Iš viso verslo misijoje Stokholme dalyvavo šešios Lietuvos įmonės: „Termopalas“, „Medis“, „Emko“, „Clemence Richard“, „Ulmas“, „Ivo ir ko“. Įmonėms buvo surengta per 40 individualių susitikimų su potencialiais partneriais. Švedija yra didžiausia Lietuvos baldų gamintojų eksporto rinka, pernai baldų eksporto apyvarta augo 6 proc. iki 286,8 mln. eurų. Pagal produktus, dominavo medinių baldų ir jų dalių eksportas (daugiau nei 56 proc.), sėdimųjų baldų su mediniais karkasais eksportas (27 proc.).

Verslo misijos ir dalyvavimas tarptautinėse parodose yra vieni efektyviausių būdų siekiant plėsti savo veiklą užsienyje. Užmegzti partnerystę su užsienio verslininkais galima ir registruojantis „Versli Lietuva“ administruojamoje Eksportuotojų duomenų bazėje. Tai nemokamas įrankis, skirtas užsienio kompanijoms, ieškančioms patikimų partnerių Lietuvoje.


Daugiau informacijos šia tema

Martynas Prievelis
Martynas Prievelis
Projektų vadovas
  • Baldų ir medienos pramonė
  • Statybų sektorius

Toliau skaitykite

Sėkmei užsienyje nereikia išrasti dviračio, užtenka jo laikiklio
Sėkmei užsienyje nereikia išrasti dviračio, užtenka jo laikiklio
2017-12-26

Kartais išsprendus gyvenimišką, kasdienę problemą gali sukurti unikalią prekę, gaudančią sėkmės paukštę nuo Vokietijos, Jungtinių Valstijų iki Naujosios Zelandijos, Kinijos ar net Honolulu. Galvodamas, kaip sutalpinti 5 šeimos dviračius daugiabučio balkone, verslo konsultantas Bronius Rauba išrado „Parkį“ – vertikalų automatinį laikiklį, kurį naudodami dviratį lengvai pakelti ir pakabinti gali ir vaikai.

Panevėžiečius britai surado per Eksportuotojų duomenų bazę
Panevėžiečius britai surado per Eksportuotojų duomenų bazę
2017-12-26

Panevėžio įmonė „Elitėja“, daugiau nei 20 metų sėkmingai dirbanti su išskirtiniais dizaino medžio gaminiais – parketu, durimis, palangėmis, baldais ir kita produkcija, džiaugiasi puikiais rezultatais Jungtinėje Karalystėje, o „Brexit“ procesų įtakos kol kas nejaučia. Priešingai, rudenį į juos kreipėsi įmonių grupė iš Jungtinės Karalystės, kuri ieškojo tiekėjo, galinčio gaminti produkciją dideliais kiekiais. Pirmąjį kontaktą su Panevėžio įmone britai užmezgė per „Verslios Lietuvos“ Eksportuotojų duomenų bazę.