Vokietijos vaikiškų drabužių rinka: kaip tapti jos dalimi

2017-12-27

Sveiki, keletą kartų savo lėšomis dalyvavome tarptautinėse parodose, kur pristatėme savo vaikiškų drabužių prekės ženklą. Mūsų tikslas yra Vokietijos rinka, tačiau kol kas gauname pavienius užsakymus, nesiseka užmegzti nuolatinių santykių su keliais ilgalaikiais klientais. Ką darome ne taip?

Į užsienio rinką einančiam verslininkui rekomenduojama pradėti nuo tarptautinių parodų – jose įmonė pasitikrina, ar jos prekė yra paklausi, kuo domisi vartotojai, ko reikia klientams. Parodos ir mugės yra priemonės, padedančios didinti pasitikėjimą pačia įmone ir verslu. Pirmą kartą pasirodę parodoje tik susipažįstate su bendruomene, o dalyvaudami trečią ar ketvirtą kartą galite tikėtis pradėti gauti užsakymų. Todėl žengiant į užsienio rinką greitų rezultatų tikėtis neverta. Vokiečiai yra gana atsargūs verslininkai, sprendimus priima tik gerai pamatavę, todėl turėkite kantrybės. Be to, galite išbandyti ir daugiau įėjimo į rinką būdų: tiesioginį pardavimą, elektroninę prekybą, prekybos agentus, kurie veikia kaip tarpininkai.

Atkreipkite dėmesį ir į kelis Vokietijos vaikiškų drabužių rinkos aspektus:

  • Vaikiškų drabužių rinką veikia tokios pačios tendencijos kaip ir suaugusiųjų drabužių rinką. Vaikų iki 14 metų amžiaus skaičius Vokietijoje auga labai pamažu, o naujagimių motinoms maga pačioms išbandyti siuvimo džiaugsmus. Be to, vaikai drabužius greitai išauga, todėl tėvai dažnai renkasi ir jau panešiotus drabužėlius, taip sutaupydami pinigų.
  • Konkurenciją rinkoje aštrina ir dažnai tiekėjų taikomos akcijos, nuolaidos.
  • Elektroninės prekybos kanalai tampa vis populiaresni, nes apsipirkti internetu yra daug paprasčiau, nei su vaiku lankytis parduotuvėje.
  • Dažniausiai tėvai vaikus rengia tais pačiais prekiniais ženklais, kuriuos renkasi ir sau. Tokiuose prekybos centrų milžinuose kaip „H&M“, „C&A“ visa šeima gali apsirengti nuo galvos iki kojų.
  • Nors ateityje galima tikėtis, kad vartotojai ieškos kokybiškų drabužėlių vaikams, jie išliks labai jautrūs kainai. Taigi vartotojai dairysis specialių nuolaidų, akcijų ar pasiūlymų.

Daugiau informacijos apie Vokietijos rinką yra „Eksporto gide“.

Toliau skaitykite

Kinijos nacionalinė televizija pranešė apie lietuviškų gaminių importą į šalį
Kinijos nacionalinė televizija pranešė apie lietuviškų gaminių importą į šalį
2018-01-04

Lietuva susilaukė Kinijos nacionalinės televizijos dėmesio kaip valstybė, kuri viena pirmųjų išreiškė norą dalyvauti tarptautinėje importui į Kiniją skirtoje parodoje „China International Import Expo“. Į šią parodą, kuri vyks šiemet lapkričio 5-10 d. Šanchajuje, „Versli Lietuva“ planuoja organizuoti daugiau nei 10-ies Lietuvos įmonių dalyvavimą dviejuose nacionaliniuose stenduose.

Lietuvos verslininkai neišnaudoja potencialo daugiau eksportuoti į Prancūziją
Lietuvos verslininkai neišnaudoja potencialo daugiau eksportuoti į Prancūziją
2017-12-19

Prancūzijos rinka iki šiol daugiausia traukė mineralinio kuro ir trąšų gamintojus, tačiau, pagal „Versli Lietuva“ analitikų skaičiavimus, į didelę, beveik 60 mln. vartotojų turinčią šalį galėtų aktyviau eksportuoti ir maisto, drabužių, chemijos produktų gamintojai.