Kaip pasiruošti mentorystei?

2017-12-29
Kaip pasiruošti mentorystei?

Nacionalinis mentorių tinklas – tai platforma, kur patyrę verslininkai susitinka su naujokais ir dalijasi savo patirtimi, žiniomis bei įgūdžiais. Mentorystė yra puikus būdas pasitikrinti savo idėją, veiklos kryptį su patyrusiu verslininku. Mentorystės nauda pasireiškia tiek per pajamų padidėjimą, naujų partnerių atradimą bei produktų linijos plėtrą. Tačiau prieš pasirenkant mentorių, svarbu apmąstyti tam tikrus klausimus.

Kokie yra pagrindiniai verslo tikslai kelių metų perspektyvoje?

Mentorystė padeda verslui pasiekti savo tikslus, todėl svarbu identifikuoti juos. Pirmųjų susitikimų su mentoriumi metu dažniausiai yra aptariama dabartinė verslo situacija bei aptariami šešių mėnesių planas, kuris pastato pamatus tolimesniam verslo vystymui. Galvodami apie tikslus įvertinkite savo stipriąsias ir silpnąsias verslo vietas ir nustatykite, kokie tikslai prisidėtų prie silpnybių mažinimo bei stiprybių panaudojimo verslo plėtroje.

Kokias kompetencijas norėtumėte pagilinti?

Kiekvienas verslininkas turi išmanyti daug sričių, kadangi yra atsakingas už visų įmonėje vykstančių procesų teisingumą – suprasti buhalterinės apskaitos pagrindus, teisinius aspektus, rinkodaros, pardavimų sritis bei kitas. Tokiu būdu įmonės savininkas gali labiau kontroliuoti įmonės veiklą bei numatyti galimas rizikas. Tad renkantis mentorių, atsižvelkite į mentoriaus patirtį, jo veiklos sritį ir, ar ši patirtis atitinka jūsų keliamus lūkesčius mentorystei.

Kai turėsite atsakymus į šiuos du klausimus, bus lengviau identifikuoti tinkamiausią mentorių bei pirmieji susitikimai su mentoriumi bus konstruktyvesni ir efektyvesni. Pasirinkite  iš daugiau nei 140 mentorių visoje Lietuvoje iš įvairių sričių.

Aplankykite Nacionalinį mentorių tinklą

Toliau skaitykite

Nuo 2018 metų mokesčius deklaruosime tik elektroniniu būdu
Nuo 2018 metų mokesčius deklaruosime tik elektroniniu būdu
2017-12-29

Prasidėjus naujiems metams gyventojai bei įmonės yra skatinamos dar intensyviau naudoti elektroninį parašą. Nuo 2018-01-01 mokesčių mokėtojai (tiek juridiniai asmenys, tiek fiziniai asmenys) mokesčių deklaracijas ir kitus dokumentus, kurie turi įtakos mokesčio apskaičiavimui ir sumokėjimui ( t.y.  apyskaitas, ataskaitas ir pan.) privalės teikti tik elektroniniu būdu.

Užsieniečių įdarbinimo procesas verslui – kliūtis, kuri veda į šešėlį
Užsieniečių įdarbinimo procesas verslui – kliūtis, kuri veda į šešėlį
2017-12-27

Nelegalus darbas yra vienas iš šešėlinės ekonomikos veiksnių, kuris daro neigiamą įtaką sklandžiai verslo veiklai, darbo kokybei ir į augimą orientuotai ekonomikai. „Versli Lietuva“ analizė parodė, kad užsieniečių įdarbinimo sąlygos šiuo metu yra viena iš verslo kliūčių, kuri išnyktų supaprastinant bei optimizuoti procesą „vieno langelio“ principu.